Terveilm

Selgusid GLEN 2015 programmi vabatahtlikud

26.03.2015

Sel aastal osalevad GLEN programmis üheksa vabatahtlikku, kellest viis lähevad erinevatesse Aafrika riikidesse, lisaks on sihtkohtade hulgas India ja Nepal, Gruusia ning Ukraina.

Arengukoostöö Ümarlaua juht Piret Hirv: “Sel aastal on valitud kandidaatide hulgas nii pikaaegse kogemusega spetsialiste kui ka asjalikke ja hakkajaid ülikoolinoori, kes suudavad arenguriikide projektides oma seniseid teadmisi kohalike kogukondade heaks kasutada. Lisaks GLEN programmis osalemisele näevad noored vabatahtlikud, kui tihedalt oleme arengumaadega seotud ja koju naastes jagavad nad seda teadmist ka teistega,“ lisas Hirv.

Vabatahtlikud asuvad teele suvel ja töötavad arenguriikides kolm kuud. Sel aastal osalevad GLEN projektis järgmised vabatahtlikud:

Ukraina – traditsiooniliste viinamarjaistanduste taassünd linnapargis

Signe K Signe Kangur

„Olen julge pealehakkaja ning maailma positiivselt vaatav tudengineiu. Parasjagu lõpetan magistrantuuri maastikuarhitektuuri erialal ning olen ootusärevuses, mida on maailmal mulle pakkuda. Proovin aktiivselt osa võtta võimalikult erinevat laadi tegevustest, et maksimaalselt silmaringi avardada, siis ju vanaduses oleks, millele  tagasi vaadata ja uhkust tunda – et aitasin, osalesin, juhtisin, muutsin, tegin.“

Gruusia – kaitsealade turundusstrateegia loomine

Meriliis Meriliis Kotkas

„Olen aktiivne ja rõõmsameelne rakendusbioloogia tudeng Tartust. Roheline eluviis on minu jaoks südameasi. Vabal ajal meeldib mulle väga looduses liikuda ja triatloni  trenni teha.“

 

 

Malawi – tüdrukute harimine seksuaaltervise teemadel

Kaidi Pilemann Kaidi Pilemann

„Olen rahulik ja vaikne inimene. Olen rõõmsameelne ja soovin, et teistel alati hästi  läheks. Võtan kõike positiivselt ja rahulikult. Kui mul on eesmärk, tahan selle  kindlasti  saavutada.“

 

Nepal – tervikliku küla rajamine 

portreefoto_Triinu Tamm Triinu Tamm

„Olen optimist, kes näeb igas raskuses võimalusi. Alati otsin midagi uut ja põnevat. Armastan  loodust ning teen kõik endastoleneva selle ilu ja puhtuse säilitamiseks.“

 

 

 

India – orgaaniliste kangaste ja looduslike toodete tutvustamine ning turundamine

Markus VihmaMarkus Vihma

„Olen kestliku arengu spetsialist, õppejõud ja konsultant.“

 

 

 

Kamerun – veebisisu loomine ja kogukonna raadiosaadete edastamine

Mattias NurkMattias Nurk

„Olen särasilmne tudeng ja programmeerimise õpetaja. Naudin naljakalt ebamugavaid  ja  ebamugavalt naljakaid olukordi, mida suheldes tihti ette tuleb. Vabal ajal tantsin  rahvatantsu, mängin jalgpalli, klaverit ja videomänge.“

 

 

 

Ghana – noortele ja leskedele inglise keele ning käsitöö õpetamine

Anne_Liis Leht fotoAnne-Liis Leht

“Mind köidavad põnevad seiklused, väljakutsed, uued algatused. Minu kireks on loov  mõtlemine ja innovatsioon, mille kõrval pean oluliseks elus hoida kultuurilist algupära ja traditsioone. Sõbrad ja pere on olulised – nemad aitavad asju õiges  perspektiivis näha.”

 

Keenia – noorte toetamine ning neile eluks vajalike oskuste õpetamine

SandraSutting Sandra Sutting

„Armastan väljakutseid, seiklusi, olukordi, mis asetavad harjumuspärasest  mugavustsoonist välja poole. Olukordi, mis panevad loovalt tegutsema. Usun, et meie  kõigi sees elab üks pisike maailmaparandaja, nii ka minus.“

 

 

 

Kamerun – keskkonnaklubid lastekodudes

Robert Robert Sikk

“Olen optimistliku ja teotahtelise ellusuhtumisega muusik ja pilliõpetaja. Meeldib väga reisida ja avastada teisi kultuure ning kasutada saadud kogemusi oma töös ja loomingulises tegevuses. Keskkonna teemadega olen kokku puutunud läbi erinevate koolituste ja noorteprojektide ning täiendanud oma teadmisi isiklikust huvist. Põnev väljakutse saab olema oma eelnevate töökogemuste rakendamine Kameruni lastekodude heaks ja aidata kaasa sealsete keskkonnaklubide tegevusele.”

 

 

GLEN projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprojekt hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd mõnes Aafrika, Aasia või Ida-Euroopa riigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal.

GLEN programm alustas tegevust 2003. aastal, Eesti saatis esimesed GLENid vabatahtlikku tööd tegema 2004. aastal, kümne aasta jooksul on arengumaades käinud 50 noort. GLEN programmi Eestis rahastab Välisministeerium.

Lisainfo: www.terveilm.ee/glen

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee