Jõulupühad hiilivad iga päevaga lähemale. Linna ehib tuledesära ja ilmselt mõlgutad mõtteid, kuidas sel aastal kodu ehtida. Visamad hinged on esimesed kingitused juba ära ostnud ja ülejäänud lepivad arvatavasti viimase hetke ostupaanikaga. Milline osa jõuludest meeldib Sulle rohkem? Kas viimasel hetkel stressamine ja poodidest kingituste ostmine või rahulik aeg lähedastega?
Jõule saab pidada ka teisiti ja arutu tarbimise asemel veeta rohkem aega iseenda ning oma kallitega. Kui proovikski sel aastal nii, et pingutame kõik koos ja muudame jõulupühad arutu tarbimislageduse asemel inimestepühaks? See ei tähenda, et jätame kõik kingitused poodi ja mõistame hukka need, kes soovivad kingiga oma lähedastele rõõmu valmistada. See tähendab hoopis, et valime südamega tehtud kingitusi – selliseid, mis perele ja sõpradele päriselt rõõmu vamistaksid!
On ilmselge, et meie jõulukingid on keegi valmistanud. Ja seni, kuni jõuluvana ja päkapikke päriselt olemas ei ole, teevad neid inimesed. Suurem osa populaarsetest jõulukinkidest saabuvad arenguriikidest, kus tänaseni töötavad paljud inimesed veel ebainimlikult väikse töötasu eest ja halbades tingimustes, mistõttu ei saa nad veeta kauneid jõulupühi pere seltsis. Nii võibki juhtuda, et ühest küljest valmistad kingituse saajale rõõmu, kuid teisalt toetad ettevõtjaid, kes ei hooli inimestest.
Kuidas teha eetilisi ja südamest valmistatud kinke?
Eetilise kingituse ostmine tähendab, et me ei toeta oma ostuga ettevõtteid, kes pole keskkonnasõbralikud või kasutavad toodete valmistamiseks orja- või lapstööjõudu.
Mõned ideed, kuidas teha tarbimispühast taas inimestepüha:
Hoolivaid jõule!
Teavituskampaania toimub Euroopa Arengukoostöö Aasta raames, seda rahastab Euroopa Komisjon.