Terveilm

Virtuaalnäitus #RändEST avab noorte vaateid rändeteemale.

18.12.2020

18. detsembril tähistatakse rahvusvahelist migrantide päeva. MTÜ Mondo avas sellel puhul noorte plakatikonkursi loovtöödest valminud virtuaalnäituse #RändEST.

Maailmas elab tänasel päeval 272 miljonit rahvusvahelist migranti. Kuigi ränne on alati olnud inimühiskonna loomulik osa, on 2020. aasta olnud täiesti ainulaadne. Inimeste vabale liikumisele COVID-19 leviku tõkestamiseks seatud ajutised piirangud on olnud kindlasti vajalikud, aga näidanud ka, kui olulist rolli inimeste ränne meie igapäevaelus tegelikult mängib. Piiride sulgemine ning piirangud sisserändele on esitanud olulisi väljakutseid Eesti ettevõtjatele ja meie majandusele ning raskendanud Eesti inimeste võimalusi välisriikides töötada ja õppida või harjumuspäraselt reisida. Uuel aastal hakkavad riigipiirid taas avanema ning rahvusvaheline ränne mängib kriisist väljumise juures üliolulist rolli.

“Selleks, et rändest võidaksid nii sisserändajad kui vastuvõttev ühiskond, on oluline dialoog ja mõlemapoolne panus. Edukalt kohanenud sisserändajad, kes austavad meie riigi kultuuri ja tavasid, panustavad positiivselt meie ühiskonda. Oluline on ka Eesti inimeste teadlikus ning valmidus sisserändajaid nende kohanemisel toetada,“ ütles MTÜ Mondo rändeekspert Meelis Niine.

Toetamaks tasakaalustatud ja rahulikku suhtumist rändesse ja rändajatesse, kutsus MTÜ Mondo Eesti noori arutlema rände teemadel ning valmistama rändeteemalisi plakateid, mis tutvustavad rände mõju noorte endi eludele, aga ka laiemalt Eesti ühiskonnale ja kultuurile.

Loovkonkursile laekunud plakatid käsitlesid peamiselt rändega kaasnevaid võimalusi, uusi kogemusi ning kutsusid üles maailma avastama. Plakatid peegeldavad ka MTÜ Mondo ning mõttekoja Praxis koostöös valminud uuringu tulemusi. Noorte hinnangul on ränne iga inimese vaba valik, paneb inimese proovile, avardab silmaringi ning annab uusi kogemusi. Noorte plakatid käsitlesid lisaks rändega seotud tõmbe- ja tõukefaktoreid, pöörates eraldi tähelepanu töörändele, aga ka pagulaste toetamisele. Rände mõju nähti muuhulgas meie toidule, moele ja spordile.

Valitud töödest valmis rahvusvahelise migrantide päeva puhul virtuaalnäitus, millega on võimalik tutvuda siin.

Plakatikonkurss toimus projekti „Jagatud teekonnad: faktid ja lood rändest 21. sajandil“ raames, mida kaasrahastavad Euroopa Komisjon ja SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee