Terveilm

Olulisemad uudised viimase kuu jooksul

11.10.2021

Värskelt ilmunud AidWatch 2021 raporti andmetel on Eesti endiselt Baltikumi kõige suurem arenguabi andja, keskendudes seejuures eelkõige kahepoolsele koostööle ehk bilateraalsele abile. Eelmisel aastal panustas Eesti 0.16% RKT-st arengukoostöö rahastusse, andes sellega oma osa ülemaailmse ebavõrdsuse vähendamiseks. Eesti on suhtarvude poolest nii Baltikumi suurim arenguabi andja kui ka regiooni suurim bilateraalse koostöö rahastaja. Sellegipoolest vajab eesmärgini jõudmine strateegilist tööd – oleme endiselt vähem kui poolel rahvusvaheliselt võetud kohustuseni panustada arengukoostöösse 2030. aastaks 0.33% RKT-st.

A very long-awaited Baltic CSOs’ exchange forum focusing on building a roadmap for cooperation in the development!

Date: 13th October, 2 PM Vilnius/Riga/Tallinn time
Zoom registration link

Program
14:00 – 14:10 Welcome and introduction
14:10 – 14:25 National DC Platforms: the situation updates in Latvia, Lithuania and Estonia
14:25 – 15:20 Thematic exchange sessions – breakout rooms
Session 1 Migration and humanitarian action
Session 2 Financing for development: Bilateral ODA within MFA
Session 3 Innovative and needs-based development projects
15:20 – 15:50 Presentation from the sessions
15:50 – 16:00 Wrap up and next steps

Delfis alustas uus saade “Rohepöörane”! Keskkonnateemad on naljast kaugel. Aga seda probleemi annab parandada! Mart Valner ja Madis Vasser vaatavad otsa viimase aja olulisematele keskkonnauudistele ja vürtsitavad neid teravate ja lõbusate kommentaaridega – Mart arengukoostöö ja õigluse spektri läbi ning Madis energeetika ja kliima vaatepunktist. Rohepesijad, hoidke alt!
Kuula saateid Delfi taskuhäälingust

Arengukoostöö Ümarlaud ja Kestliku arengu koalitsioon viisid Euroopa kestliku nädala raames läbi teavitusüritusi, et kestliku arengu teemasid inimestele lähemale tuua. Eetrisse läksid mitmed raadiosaated ning toimus ka hääletus Rimi poodides

  • AKÜ tiimiga ühines Hanna Gerta Alamets, kes hakkab tegelema kesta.me platvormiga. Hanna Gerta ütleb enda kohta nii: “Varem olen töötanud sotsiaalpoliitika, tudengite huvikaitse ja mitteformaalse hariduse valdkonnas. Eelmise aasta sügisel juhendasin Tallinna Ülikoolis ELU projekti, mille käigus uuriti Eesti inimeste teadlikkust kestlikust arengust ja nende arvamust seoses selleteemalise info esitlemise ja kättesaadavusega. Jaanuaris alustasin GTL Lab/Proovikivi MTÜs projekti assistendina, et aidata loodaval kesta.me platvormil kestliku arengu teemasid üksikisikuteni viia ning AKÜs jätkangi täpselt sama teema kallal töötamist. Lisaks kõigele sellele elan ja õpin Belgias, kirjutan filosoofia erialal magistritööd. Mul on väga hea meel, et saan olla osa suurepärasest AKÜ meeskonnast!”
  • Naised, rahu ja julgeolek

Oleme terve sügise töötanud üheskoos Tallinna Ülikooli teaduritega naised, rahu ja julgeoleku uuringu kallal. Viisime just läbi ka väga sisutiheda arutelu AKÜ liikmeskonnaga. Suur tänu kõigile liitujatele! Juba oktoobris esitame VM-ile vahearuande ja viimistleme soovitusi järgmise tegevuskava perioodi jaoks. 

  • Hoiame fookuses partnerlust

Ka nii oma kohapealsete kui rahvusvaheliste partneritega oleme sooje suhteid hoidnud. Septembris kohtus huvikaitseekspert Susanna Sloveenia platvormi SLOGA-ga, Agne Baltikumi platvormidega, oktoobris kohtuvad Agne ja Susanna Slovakkia platvormi Ambrelaga. 

  • Konverentsidel käisime ka

Septembris käisid Agne ja Susanna Balti-Euroopa Liidu-Aafrika Liidu trioloogi kohtumisel, mida vedas eest Afriko. Rääkisime Aafrikast, arengust ja rändest. Susanna käis Euroopa Parlamendi Büroos rändest rääkimas, koos Mondo, EP asepresidendi Roberta Metsola ja kooliõpilastega. Järgi saab vaadata siit: https://www.facebook.com/EPIOEestis/videos/4581745691888215/
Lisaks osaleme Viinis Fundamental Rights foorumil, mida saab ka veebis jälgida: https://hybrid.fundamentalrightsforum.eu/

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee