Terveilm

Eesti Pagulasabi ja Garage48 aitavad sõjas sissetuleku kaotanud naistel Ukrainas luua mitukümmend uut ettevõtet

20.09.2022

Eesti Pagulasabi ja Garage48 korraldavad üheskoos Ukrainas juba kolmandat korda mikro- ja väikeettevõtete toetamise programmi, et võimestada sõja tõttu kannatanud naisi ning tagada neile jätkusuutlik sissetulek. Selle aasta programmis osaleb enam kui 100 äriidee omanikku ning rahaliselt toetatakse vähemalt 30 mikro- ja väikeettevõte loomist. 

“Ukraina vajab hetkel mitmekülgset abi: nii humanitaarabi vahetute kannatuste leevendamiseks kui ka pikaajalist tuge riigi taas ülesehitamisel ja inimeste toimetuleku taastamisel. Meie ettevõtlusprogrammi eesmärk on toetada Ukrainas elavaid naisi, nii sisepõgenikke kui ka kohale jäänuid, et anda neile võimalus hakata ettevõtjaks ja toetada seeläbi oma peresid jätkusuutlikult, nii kriisi ajal kui rahu saabudes. Koos Garage48-ga teeme seda juba kolmandat korda, kuid just nüüd on seda programmi vaja rohkem kui kunagi varem,” ütles Eesti Pagulasabi juhataja Eero Janson. 

Selle aasta programmis osalevad naised Zaporižžja, Dnipropetrovski, Poltava, Tšernihivi, Sumõ, Kiievi (v.a Kiievi linn), Kirovohradi ja Tšerkassõ oblastitest.

Eelmisel nädalal algas intensiivne 2-nädalane uute äriideede arendamise etapp programmis osalevatele naistele, samas kui oktoobrisse on plaanitud sarnane programm juba tegutsevate ettevõtete omanikele, kes vajavad tuge äride ümberasumisel või taasülesehitamisel.

Intensiivse programmi läbinute seast valitakse omakorda välja 25 parimat uut äriideed ning kuus juba tegutsevat mikroettevõtet, kes saavad äriga alustamiseks vajaliku tehnika ja materjalid ning osalevad kuue kuu jooksul spetsiaalses mentorprogrammis.

“Programm toimub virtuaalsel kujul ning võimaldab seeläbi kaasata osalejaid laiemast piirkonnast, pakkuda ettevõtlusteadmiste jagamist rohkematele naistele ning ühtlasi koondada tugevat mentorite võrgustikku peamiselt Ukraina ja Eesti mentorite seast ning olenemata nende praegusest asukohast,” selgitas Garage48 juhatuse liige ja projektijuht Kadri Tiisvelt. 

Ettevõtlusprogrammi tegevuste mõõdetavaks mõjuks on toetuse saanud naiste leibkondade sissetulekute kasv. Näiteks kasvasid eelmise Ukraina ettevõtlusprogrammi tulemusel osalenud naiste sissetulekud keskmiselt 86%.

Sel aastal saavad Ukraina naiste poolt loodatavatele ettevõtetele oma õla alla panna ka Eesti ettevõtjad. Iga lisanduv starditoetus võimaldab toetada rohkem naisi: https://www.pagulasabi.ee/eesti-ettevote-toeta-ukraina-naisi.

Ukrainas toimuva ettevõtlusprogrammi kogemustele tuginedes avame Eesti Pagulasabi ja Garage48 koostöös sarnase programmi Ukrainast sõja tõttu lahkunud naistele ka Eestis, mis algab 30. oktoobril Tallinnas. Registreerumine programmi algab peatselt Eesti Pagulasabi ettevõtlusplatvormil: https://entrepreneur.pagulasabi.ee/.

Ettevõtlusprogrammi Ukrainas rahastab Eesti Rahvusvahelise Arengukoostöö Keskus.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee