Terveilm

Huvikaitse – mis ja kus?

05.12.2016

EMSLi värskest Hea Kodaniku numbrist saab lugeda Huvikaitselaborist, mida korraldavad Praxis ja EMSL. AKÜ käib ka usinasti kohal, et saada teada, kuidas poliitikakujundamise tööd tulemuslikumalt teha. Huvikatselaborist pajatava artikli leiad siit, lk 36-37.

Möödunud aastale tagasi vaadates panime kirja konkreetsemad teemad ja algatused, millega AKÜ tänavu rohkem tegeles:

  • Kestliku arengu eesmärkide 2030 Eesti tegevuskava mustandi kommenteerimine ja sinna sisuliste ettepanekute tegemine. Eesti tegevuskava käis New Yorgis ÜRO kohtumisel tutvustamas siseminister Hanno Pevkur, tegevusplaani saab täies mahus lugeda siit. CONCORDi töögrupis mõtlesime ja arvasime sel teemal kaasa ka Euroopa tasandil. Kestliku arengu eesmärgid ja Eesti sammud nendeni jõudmiseks on ka 2017. aastal AKÜ fookuses.
  • Säästva arengu komisjoniga on seotud ka üks teine AKÜ jaoks põhimõtteline asi – riikliku strateegia Säästev Eesti 21 üle vaatamine. SAK algatas sel sügisel strateegia hindamise, et teada saaada, kui asjakohane on 2005. aastal koostatud dokument ning kuidas siit edasi minna. AKÜl on suur soov ja tahtmine, et Säästev Eesti 21 strateegias oleks sees ka arengukoostöö maailm ning et sellest olulisest dokumendist peegelduks arusaamine, et kestlik areng on globaalne, meie otsused siin mõjutavad teisi ning meil on võimalus ja tegelikult ka vajadus teisi aidata.
  • Välisministeerium algatas 2016 sügisel arengukoostöö määruse muutmise. AKÜ, liikmed ja sõbrad EMSList arvasid hoolsalt ja tegid ettepanekuid selle nimel, et arengukoostöö projektide rahastamine ning aruandlus oleks lihtsam, läbipaistvam ja meeldivam kõikidele osapooltele.
  • AKÜ panustas (ja panustab ka edaspidi) CONCORDi seisukohtadesse nii Euroopa Arengukonsensuse kui Aafrika, Kariibi mere ning Vaikse ookeani piirkonna riikidega koostööd reguleeriva Cotonou lepingu järgse raamistiku osas. Kodanikuühiskonna seisukohad said edastatud ka välisministeeriumile, kus ka nende teemadega tööd tehakse.
    Novembris tuli välja tänavune AidWatchi raport, kuhu AKÜ Eesti poolt sisendit kogus. On väga hea meel tõdeda, et EU13 riikide (n-ö uute liitujate) seas on Eesti arengukoostöö rahastuse läbipaistvuse ja eesmärgipärase kasutamise seis eeskujulik.
  • EMSL kogus ettepanekuid tulumaksuseaduse muutmise asjus, võtsime meiegi asjast arvata. Arengukoostööga tegelevaid organisatsioone puudutavad nii vabatahtlike päevarahade maksustamine kui annetuste kogumise temaatika, muudatused oleksid teretulnud!

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee