21.04.2017
Moerevolutsiooni päev, mida tähistatakse 90-s riigis, küsib “Kes minu riided tegi?“. Nelja aastaga on Moerevolutsiooni nädal kasvanud ülemaailmseks liikumiseks, millest võtavad lisaks inimõiguslastele ja keskkonnaaktivistidele osa sajad tuhanded tarbijad ja tuhanded tootjad.
Küsime rõivatootjatelt, kes minu riided valmistas? Arutleme, kuidas saavad praegust olukorda muuta tarbijad, tootjad ja valitsused.
Moerevolutsiooni nädala sündmused Eestis 24. – 29. aprillil.
KINO
Esmaspäeval kell 17.00 “Minimalism – A Documentary About The Important Things”. Eriseanss kinos Sõprus (lisainfo).
Neljapäeval kell 16.00 “The True Cost” Tallinnas, kinos Sõprus (lisainfo).
Neljapäeval kell 19.00 “The True Cost” Tartus, Erinevate Tubade Klubis (lisainfo).
TÖÖTOAD, ARUTELUD
Neljapäeval kell 18.00 – 20.00 Mondo Akadeemia: “Kas jätkusuutlik moetööstus on võimalik?” (lisainfo).
Neljapäeval, reedel ja laupäeval toimuvad Tartus teadliku elustiili poes Slow haulternative töötoad, kus antakse vanadele riietele uus elu (lisainfo).
Laupäeval kell 12.00 – 18.00 toimub Tartu Keskpargis Maailmatänava festival, kus iga soovija saab riidetootjale postkaardi saata ja küsida, kes minu riided tegi? (lisainfo)
Laupäeval kell 12.00 – 18.00 saab Tartus rohelist mõtteviisi praktiliselt edendada ja uute asjade asemel eelistada taaskasutust. Müürilille täika toimub Aparaaditehases (lisainfo).
Moerevolutsiooni päeva tähistati esimest korda 24. aprillil 2014, et mälestada Bangladeshi pealinnas Dhakas kokku kukkunud Rana Plaza tehasekompleksi töötajaid ning näidata, et muudatused tekstiilitööstuses on vajalikud. Selle sündmuse valguses sai selgeks, et enamik meist ei tea, kuidas ja kus meie riided on toodetud ning ei olda teadlikud, kui laastavad võivad olla selle tootmisharu mõjud.
Foto: fashionrevolution.org
Kommentaarid