09.04.2018
Mis asi on loodusarhitektuur? Kuidas selle abil loodust ja kultuuri uurida? Millist kasu võivad loodusarhitektuurist saada kohalikud turismiedendajad ja turismiettevõtjad?
Nendele ja teistele põletavatele küsimustele otsime vastuseid koos Eesti Kunstiakadeemia sisearhitektuuri osakonna professori Hannes Praksi loengus reedel, 13. aprillil kell 14.00 – 17.00 Kuressaares, TTÜ Mereakadeemia Meremajanduse keskuses.
Eesti loodus on imeline ja võimas, hingematvad vaated, igikestvus ning haprus panevad ahhetama turistid nii kaugelt kui lähedalt. Ent täiesti metsikusse loodusesse, nii palju kui seda üldse alles on, satuvad inimesed harva. Pigem jõutakse metsa ja mere äärde, vaadeldakse linde, nuusutatakse rabasid ja kuulatakse kukeseeni loodus- ja puhketaristu abiga. Kõik need laudteed, vaatetornid, matkaraja sildid, lõkkekohad ning puhkepaviljonid pole seal looduses ju niisama.
Loodustaristu, arhitektuur aitab loodusest saadavat elamust võimestada. Läbimõeldult disainitud objektid panevad kaasa mõtlema, kuulama ja ümbritsevat keskkonda mõtestama. Värsked lahendused võimaldavad kohalikku turismi edendada, tõusta teiste seas esile ja kasutada looduse poolt loodud võimalusi targemalt ja teadlikumalt.
Hannes Praks on loodusarhitektuuri teemas vaieldamatult asjatundja. Kes ei oleks kuulnud Tuhu rabasse püstitatud vaatetornist Trepp või Võrumaa metsas laineid löönud kõlakojast, millega loodushääli saab kuulata. Nende installatsioonide taga on just Hannes ja tema Kunstiakadeemia tudengid.
Kuressaare loengus ning sellele järgnevas aruteluringis saame koos uurida ja unistada Saaremaale sobilikest lahendustest.
Tule kohale, loodusturismi tulevik on juba siin!
Kõlakojast tegi pildi Tõnu Tunnel.
Sündmust toetavad Euroopa Komisjon (kes ei vastuta sündmuse sisu eest) ja Eesti Välisministeerium arengukoostöö vahendite abil. Loengu korraldame koostöös visitsaaremaa.ee’ga.
Kommentaarid