06.03.2018
Märtsis on AKÜl gaas põhjas, päevavalguse kätte jõuavad ning tegudeks saavad kõik need mõtted, mille kallal sügis-talvel kontorihämaruses nokitsenud oleme. Kodusele tramburaile lisaks toob kevadkuu kaasa palju ringireisimist. Sigrid käib Brüsselis kodanikuühenduste ja digi teemadel arutlemas ning läheb uurib, kuhu Euroopa Agenda 2030 tüürib.
Kuu algusest on juba selja taha jäänud CONCORDi juhatuse koosolek, kus vaadati peeglisse Oxfami Haiti prostituutide juhtumi valguses ning arutleti ka teemal, kas Euroopa Komisjoni poolt on õige vabaühendustele delegeerida administratiivsed tegemised, mille jaoks neil inimesi pole (sest vabaühendustel, teatavasti, on hästi palju inimesi alati palgal). Karl Oskar läheb alanud kuul Sofiasse vaatama, kuidas bulgaarlased eesistuvad ning mida on kuulda arengukoostöö rahastamises ja sellesse valdkonda erasektori kaasamises. Agnet aga kadestab terve kollektiiv, sest tema läheb Bonni suurüritusele The Global Festival of Action for Sustainable Development. Tegemist on on maailma kõige inspireerivama SDG-teemalise sündmusega, mis toob kokku kõik kestliku arengu eesmärkide edendamisega tegelevad inimesed ja organisatsioonid.
Aga mis kodus uudist?
Iti ja Agne on täiuslikkuseni lihvinud Eesti eri pagus ettekandmisele tulnud eeskava kestlikust arengust meil ja mujal. Me armastame kogukondasid ning usume, et tulevik on just nende käes. Kuidas ja mida saaks kohalikul tasandil teha ning millised ideed on juba ellu viidud? Nendel teemadel oleme rääkimas käinud Virus ja Võrus, Pärnus ning Haapsalus. Järgmine kord saab kaasa mõelda juba 8. märtsil Tartus – vestlusring “Kestlikud kogukonnad suures maailmas” küsib, mis on maailma ja kogukondade kestlik areng ning kuidas see igaüht meist puudutab. Kuidas teha nii, et ka tulevastel põlvedel oleks kodukandis hea elada ning mis on igaühe roll selles? Registreeri end siin. Kes Tartusse ei saa tulla, siis kohtume 7. märtsil Tsirguliinas või 5. aprillil Tallinnas. Märkige kalendrisse! Taustamuusikaks sobib hästi see pala.
Katrin on viimaste nädalate jooksul vedanud töötubade sarja õpetamaks inimesi olema planeedile paremad elanikud. Tehtud on puhastusvahendeid, kreemi ja toredaid mänguasju. Aga see pole veel kõik! Homme lähevad kiireimad reageerijad kombucha valmistamise töötuppa, 22. märtsil aga arutleme ja harjutame teemal permakultuur linnaaedades.
AKÜle meeldivad sõbrad ja meile meeldib asju koos teistega teha. Üksi on ikka igav ja ei saa üldse nii palju nalja, ei tule nii head tulemused ega pole nii palju mõju. Sellepärast kohtubki Agne märtsis erinevate eraettevõtete ja vabakonna organisatsioonidega, kes on avaldanud soovi liituda ametlikult aprilli alguseks asutatava koalitsiooniga kestliku arengu heaks. Koalitsiooni on oodatud kõik era- ja avaliku sektori ning vabakonna esindajad, kes soovivad kaasa lüüa kestliku Eesti edendamises ja maailma kestliku arengu eesmärkide saavutamises. Lisainfot saab Terveilma kodulehelt või Agnelt agne@terveilm.ee.
Suurandmed vabaühenduste töös
Heidi ja Oskar on kõige muu kõrval sukeldunud andmemaailma. Kuidas kasutada meid ümbritsevat infot, et saavutada oma tegevuses edu? Et omada suuremat mõju? Et lahendada ühiskondlikke probleeme efektiivsemalt? Et seletada teistele, mida su ühendus teeb ja mida te juba ära olete teinud? Arengukoostöö Ümarlaud kutsub osalema 6. aprillil toimuvale seminarile „Big Data and Sustainable Development: Paving the way towards sustainable future“, mida korraldame koostöös Tallinn Music Week’iga. Seminaril otsime vastuseid küsimustele, kuidas kasutada andmeid, et minna kaugemale, kiiremini, nähtavamalt ja mõjusamalt. Kuulame inspiratsioonikõnelejaid kaugemalt, vaatame otsa enda võimalustele ja proovime tuua suured kontseptsioonid praktilisele tasandile.
Kommentaarid