Terveilm

Esimene GLEN vabatahtlik asub teele

20.06.2015

Täna lendab Eestist ära esimene üheksast vabatahtlikust, kes lähevad sel suvel arengumaadesse kohalikku elu edendama.

Arengukoostöö Ümarlaua juht Piret Hirv. “Sel aastal on valitud kandidaatide hulgas nii pikaaegse kogemusega spetsialiste kui ka asjalikke ja hakkajaid ülikoolinoori, kes suudavad arenguriikide projektides oma teadmistega kohalikele kogukondadele kasu tuua. Lisaks GLEN programmis osalemisele jagavad vabatahtlikud Eestisse naasedes oma kogemusi ka teistega,“ lisas Hirv.

Meriliis Kotkas suundub Gruusiasse, et anda oma panus looduskaitsealade säilitamisesse. Ta ootab seda õhinal. „Olen avatud uutele kogemustele, lähen Gruusiasse särasilmselt ja eelarvamusteta. Eks kohapeal näeb, mis saama hakkab. Usun, et kolm kuud vabatahtlikku tööd kõrgmägedes ja ürgses looduses on tõesti elumuutev kogemus. Ma ei karda seda võõrast riiki ja loodan et mind võetakse seal kiiresti omaks – grusiinid on oma maa külaliste suhtes väga külalislahked ja südamlikud.”

Meriliisi ülesanne on kaasa aidata Tusheti looduskaitsealade turundusstrateegia koostamisele, looduskaitseala praeguse olukorra hindamisele ning rahvuspargi jaoks turunduskanalite leidmisele.

Sel aastal osalevad GLEN programmis üheksa vabatahtlikku, kellest viis lähevad erinevatesse Aafrika riikidesse, lisaks on sihtkohtade hulgas India ja Nepal, Gruusia ning Ukraina. Vaata siit, millistesse riikidesse lähevad teised GLEN vabatahtlikud!

GLEN Eesti on osa üleeuroopalisest GLEN võrgustikust. Projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprogramm hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd mõnes Aafrika, Aasia või Ida-Euroopa riigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal.

Projekti koordineerib Eestis Arengukoostöö Ümarlaud ja rahastab Välisministeerium. Lisainfo GLEN vabatahtlike kohta leiad aadressilt www.terveilm.ee/glen

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee