25.11.2013
30. jaanuarini 2014 saab Euroopa Komisjonilt taotleda toetust projektidele, millega parandatakse eurooplaste teadlikkust üleilmsetest arenguprobleemidest ja nende võimalikest lahendustest. Taotlusvoor on avatud ka Eesti valitsusvälistele organisatsioonidele ja kohalikele omavalitsustele.
Arengukoostöö Ümarlaud korraldab 11. detsembril kell 10.00-12.00 infotunni kõikidele, kes on huvitatud taotlusvoorus osalemisest. Infotund toimub Euroopa Liidu majas (Rävala pst 4, sisenemine Laikmaa tänavalt). Osalemiseks registreeri ennast artikli lõpus oleva vormi kaudu.
Maailmahariduse eesmärk on kasvatada aktiivseid maailmakodanikke, kes on teadlikud sellest, mis maailmas toimub, millised on toimuvate sündmuste põhjused ning kuidas kõik see meid mõjutab.
Toetatakse viit erinevat liiki projekte
Teema 1: Maailmahariduse projektid formaalses hariduses;
Teema 2: Maailmahariduse projektid mitteformaalses hariduses;
Teema 3: Kampaaniad ja eestkosteprojektid;
Teema 4: Maailmahariduse projektid või kampaaniad EL 13 riikides;
Teema 5: Maailmahariduse projektid või kampaaniad, mida juhivad kohalikud omavalitsused või omavalitsusliidud.
Teemadel 1-4 saavad projekte esitada valitsusvälised organisatsioonid või nendega seotud organisatsioonid Euroopa Liidust.
Projektid peavad tegelema kolme järgmise prioriteediga:
1. aitama kaasa Euroopa arengukoostöö aasta 2015 eesmärkide saavutamisele;
2. tegelema ühe või mitme dokumendis “Inimväärne elu kõigile: vaesuse kaotamine ja maailmale säästva tuleviku tagamine” määratletud teemaga:
ja/või teemadega, mis on kirjeldatud ÜRO kõrgetasemelise paneeli raportis, kus antakse soovitused uuteks aastatuhande arengueesmärkideks.
3. keskenduma arengumaade ja Euroopa vahelistele seostele ning selgitama inimestele, millist rolli mängivad selles keskkond, kliimamuutused, säästlik energiatarbmine, toiduga kindlustatus, jätkusuutlik põllumajandus, migratsioon, pagulasküsimused või inimareng.
Tegevusi peab juhtima valitsusväline organisatsioon või kohalik omavalitsus sellest EL liikmesriigist, kus tegevused toimuvad. Taotlejal peab olema vähemalt kolm aastat kogemust sarnases valdkonnas (EL13 riikide puhul kaks aastat).
Projektide rahalise mahu piirangud:
Teemad 1, 2 ja 3: 3 – 5 miljonit EUR
Teemad 4 ja 5: 1 – 5 miljonit EUR
Taotletav summa võib katta järgneva osa projekti kogukuludest:
Taotlusvoor langeb erilisse poliitilisse konteksti, sest 2015. aasta kuulutatakse EL-s tõenäoliselt arengukoostöö aastaks (2013 – Euroopa kodaniku aasta; 2014 – pere- ja tööelu ühitamise aasta), mis annab ainulaadse võimaluse arenguteemade esile tõstmiseks ühiskonnas. Samuti käivad ÜRO-s palavad arutelud aastatuhande arengueesmärkide tuleviku üle, mille tähtaeg saabub ka aastal 2015.
NB! Euroopa Komisjoni projektide kaasfinantseeringu katmiseks saab toetust küsida Eesti Välisministeeriumist. Vaata lähemalt.
Lisainfo ja täpsemate juhtnööridega saab tutvuda Euroopa Komisjoni projektide lehel (vt. „Guidelines for grant applicants“)
Kui tahad alustada projekti, aga puuduvad partnerid, siis vaata TRIALOGi kodulehte, kuhu on kogutud palju erinevaid üleskutseid.
12. detsember 2103. Infotund on toimunud, vaata slaide siit: EK maailmahariduse vooru infotund 11.12.2013.
Fotod: UN Photo/John Isaac & Eskinder Debebe
Kommentaarid