Terveilm

GLEN 2016 – lõpp hea, kõik hea!

07.04.2017

Märtsi lõpus tõmbasime joone alla 2016. aasta GLENi tsüklile. Pezinokis, Slovakkias toimunud ReNew seminaril sai GLEN-programmile pühendatud aasta läbi ka Eesti tüdrukutel Irinal, Maial, Johannal, Kristiinal ja Maril. Meeldetuletuseks, et Irina käis Tansaanias erivajadustega lastega töötamas, Maia arendas Kamerunis naisettevõtlust, Johanna lõi Nepalis kaasa jätkusuutliku küla ehitamisele ja projekteeris raamatukogu, Kristiina arendas Gruusias loodusturismi ning Mari tutvustas Ghanas inimestele kullakaevanduse negatiivset mõju tervisele ja loodusele.

GLEN projekt kestab aasta. Märtsikuuks välja valitud vabatahtlikud käiivad aprillis ja juunis ettevalmistavatel seminaridel, veedavad juuli ning novembri vahel kolm kuud arenguriigis ning koju tagasi pöördudes jagavad oma kogemusi ja nägemust arenguriikidest laiemale kuulajate ringile. Kogemuse jagamine ehk n-ö teavitustöö on GLEN projekti oluline osa. Vabatahtliku töö tegemise ajal tekkinud mõtted, teise kultuuriruumiga kokku puutumisest ajendatud ideed ja seisukohad, võõrad värvid-lõhnad-maitsed – kõik see aitab tagant utsitada olulisi kestliku arengu teemalisi arutelusid ka nende seas ja nendega, kes ise pikemalt Euroopast kaugemal elanud ei ole.

GLENid külastasid 2016. aastal kokku 14 Eestimaa kooli ja kohtusid 29 klassi õpilastega. Tüdrukute tee viis neid Saaremaalt Kärla põhikoolist Harjumaa Jüri gümnaasiumini, Paide gümnaasiumist Rapla Vesiroosi gümnaasiumini, Tallinna Käo põhikoolist, Rocca al Mare koolini ja sealt veel Mustamäe Humanitaaargümnaasiumisse. GLEN vabatahtlikke nägid ka Ahtme, Kehtna, Kohtla-Järve ja Tartu. Ja veel teisedki koolid. Korralik kodumaa ringreis! Kultuurikatlas on kuni aprilli lõpuni avatud tüdrukute fotonäitus „Naised naiste pilgu läbi“, mis annab võimaluse saada aimu viie riigi naiste igapäevast ja kõigest, mis neile oluline ning südamelähedane. Märtsikuu jooksul toimus Kultuurikatla Puupakusaalis aruteluõhtute sari „Mõtteid inimeseks olemisest“, kus lahati selliseid teemasid nagu vabatahtliku töö head ja vead, meie loodud keskkonna ja meie väärtuspildi suhted, õnnelikkuse tähendus erinevates kultuuriruumides ning feminismi kuvand Eestis.  Ütleme omalt poolt suure tänu kõigile, kes arutelude õnnestumisele kaasa aitasid! Aitäh Janika Tamm, Peeter Vihma, Grete Arro, Maksim Galanin, Kristiine Špongolts, Mihkel Annus, Tiina Ilsen, Alar Ojastu, Hardi Luuk, Keiu Virro, Liisa Pakosta, Jaanus Vogelberg, Martin Meitern, Liisa Tagel ja Aro Velmet. Aitäh, et kohale tulite ja kaasa mõtlesite!

Käesoleval aastal lähevad Eestist pärit GLEN vabatahtlikud uute ettevõtmistena Kameruni teatrit tegema ja ettevõtlust arendama ning Indiasse naistega koos paremat tervisekäitumist juurutama. Stabiilsust aitavad tagada uued Eesti eksperdid Gruusias, Ghanas ja Nepalis – et loodusturism, kullakaevanduste negatiivsete mõjude vähenemine ja jätkusuutliku küla arendamine hoogu ei kaotaks ja nendeks kolmeks kuuks lisakätepaari appi saaks. Küllap kuuleme sellest kõigest, uutest juhtumistest, naljakatest olukordadest ning tekkinud mõtetest lähemalt juba hilissügisel ja järgmise aasta alguses.

Iga tegu loeb, tee oma tegusid teadlikult ja heade eesmärkide nimel!

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee