Terveilm

Kestlik loengusari noortele peredele!

13.04.2021

Pea aasta on valitsenud olukord, kus oleme sunnitud pidevalt hoidma distantsi, mitte kallistama ja sageli teistest inimestest ka eemale hoidma. Kui kaugtööd tegevad kontorinimesed saavad sel ajal läbi koosolekute ja interneti vahendusel omavahel kohtuda, siis väikelastega pereinimestel võib vajalikke sotsiaalsete kontaktide hoidmine keerulisem olla.

Lapsega kodus oleva vanema igapäeva ellu on alati kuulunud kohtumised teiste emade ja isadega, mis omakorda sisaldavad pikki jalutuskäike, mänguväljakute külastusi, puhkehetki kohvikus ning muidugi ka kõikvõimalikke perekoole ja huviringe kuhu oma järeltulijatega minna saab. Selle käigus saavad jagatud ka mured ning rõõmud. Nagu me kõik teame, siis inimene on sotsiaalne olend ning antud olukord, kus seda ei saa või ei tohi, mõjutab ka perede vaimset tervist.  

Kaks kestliku maailmvaatega ettevõtmist, ajakiri EMA ja Villapai PERELA keskus, otsustasid oma jõud ühildada ja pakkuda noortele peredele loengusarja, mis toetaks neid keerulisel ajal. Mõlemad ettevõtmised on aastaid tegelenud värskete ja ka juba natuke teadlikumate lapsevanemate nõustamise ja julgustamisega ning seda kestliku maailmavaate võtmes.

Lapse saades tabab sageli perekonda teadmine, et tegelikult ei tahakski, et peale meid tuleb veeuputus. Sooviks, et lastel oleks ilus elu siinsamas planeedil ja pähe võib lausa tungida mõte lapselastest ja sellest, et neilegi võiks jääda koduplaaneeti ja et nad ei peaks näiteks Marsile kolima. Tänapäeva noortel peredel on peal palju pinget, ühest küljest on lõputult võimalik neti avarusest infot hankida, mis teisest küljest võib jällegi tekitada muret ja ärevust – kas ma kasvatan oma last õigesti, kas ma olen piisavalt keskkonnateadlik ning mis siis ikka saab kui ma piisavalt ei pinguta ning seda planeeti ära ei päästa. Kogu selle pildi juurde käib muidugi ka igapäevane praktiline elu. Alates sellest, milliseid valikuid poes teha kuni selleni, millised on suhted kodus. Seda kõike on palju ja just seetõttu sündis kestlikust maailmvaatest lähtuv loengusari, mis toetaks nii perede vaimset tervist kui ka annaks praktilist nõu. Loengutel räägime näiteks lapse kandelinas kandmisest, kriisis mehest ja sellest, miks riidest mähkmed on kasulik valik nii lapsele, keskkonnale kui ka rahakotile ja paljust muust põnevast.

Loengusari kestab esialgu kolm kuud ning kohtutakse igal teisipäeval zoomi vahendusel.

Lisaks teadmiste jagamisele soovime kindlasti, et loengutest jääks õhkuma positiivsus ning julgustus. Nagu juba klassikud on öelnud, kui tervet rehkendust ei jõua, siis teeme pool ja ärme selle tegemata poole pärast end nii hirmsasti süüdi tunne.

Täpsem info loengute kohta on leitav SIIT!

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee