Terveilm

Kümme Eestisse jõudnud pagulast ja rändetaustaga inimest räägivad oma loo Eesti Pagulasabi raamatus “Jutte siit ja säält”

20.05.2021

Eesti Pagulasabi kogus kokku kümne sel sajandil Eestisse jõudnud inimese loo. Raamatus “Jutte siit ja säält” räägivad pagulased ja rändetaustaga inimesed, mis neid täpselt siia tõi, milline on see paik, kust nad tulevad, ning kelleks nad end peavad.

Raamatu üheks ajendiks oli juba neli aastat tagasi alustatud üleeestiline üritustesari “Saame tuttavaks!”. “Toome kokku siinsed välismaalased ja kohalikud, et valmistada koos süüa, õppida tantsima, vestelda maailmaasjadest ja tutvuda. Korraldame neid selleks, et maandada rändega seotud eelarvamusi ja hirme ning viia rändetaustaga inimesed kokku kohalike kogukondadega,” ütles Eesti Pagulasabi tugiteenuste juht Anu Viltrop. Ta lisas, et sarnastel põhjustel sündis ka raamat “Jutte siit ja säält”.

Viltropi sõnul on mitmed selle raamatu kangelased jõudnud Eestisse seetõttu, et elu kodus on muutunud neile sõja, rahutuste, poliitiliste veendumuste, usulise kuuluvuse või seksuaalse sättumuse tõttu ohtlikuks. Raamatus räägivad oma loo Iraanist, Mehhikost, Venemaalt, Armeeniast, Süüriast, Tadžikistanist, Lõuna-Koreast, Nigeeriast ja Dagestanist pärit inimesed.

“Olen erakordselt tänulik, et need inimesed avasid mulle koduukse ning olid nõus jagama minuga enda kogemusi. Inimestega vesteldes sain aga kõige enam kinnitust veendumusele, et inimloomus on üsna universaalne. Ei ole vahet, kas tulla Nigeeriast või Dagestanist, lõpuks vajavad kõik turvatunnet,” ütles lood kirja pannud Brigitta Davidjants.

Raamatu väljaandmist toetas Siseministeerium ja Varjupaiga-, Rände- ja Integratsioonifond (AMIF). Fotode autor on Annela Samuel. Raamat on peagi kättesaadav raamatukogudest üle Eesti, e-raamatuna ja audioraamatuna lähiajal Eesti Pagulasabi kodulehelt.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee