Terveilm

Pagulasabi faktileht purustab müüte

20.05.2015

Viimasel ajal on nii Europas kui Eestis kirgi kütnud plaan, et liikmesriigid võiksid üles näidata solidaarsust ja pagulasi ELi sees ümber asustada.  

Aasta tagasi avaldas Arengukoostöö Ümarlaud rahvusvahelise raporti, mis näitas selget vastuolu Eesti välispoliitikas ja pagulaspoliitikas. Eesti toetab küll demokraatiat ja inimõigusi, kuid jätab enda ukse taha inimesed, kes on sunnitud oma kodumaalt lahkuma. Tõrjuv suhtumine põgenike suhtes on eriti arusaamatu, kuna eestlastest pagulased said ka ise 20. sajandi rasketel aegadel abi teistelt riikidelt.

Hirmude vähendamiseks ja müütide purustamiseks koostas Eesti Pagulasabi põgenike teemalise faktilehe. Arvutustest selgub, et sadadest tuhandetest Euroopasse jõudnud põgenikest peaks Eesti vastu võtma vaid 326 inimest ning tahte korral oleks Eesti suuteline suuteline nad vastu võtma ja aitama neil siin kohaneda. Leht selgitab ka lihtsalt, mis erinevused on ümberasustamise ja ümberpaigutamise ning pagulase ja varjupaigataotleja vahel.

Siiani on Eesti vastu võtnud alla 100 pagulase ja inimestel on kahjuks ettekujutus, et pagulased jäävad aastateks maksumaksjate ülalpidamisele. Tegelikult tahab iga inimene oma eluga edasi minna, näiteks õppis Iraagist pärit pagulane Karwan kiirelt ära eesti keele ning avas Tallinnas enda kebabirestorani. Karwani Eestisse jõudmise lugu saab täispikkuses lugeda UNCHRi kodulehelt.

Foto: Karwan enda restoranis. Autor: Eero Janson, Eesti Pagulasabi

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee