14.11.2017
ÜRO kestliku arengu eesmärgid on loodud ja kokku lepitud selle jaoks, et inimeste heaolu ja piiratud ressursside vahel oleks tasakaal.
Poliitika kujundamisel peavad ÜRO liikmesriigid lähtuma just nendest eesmärkidest.
Siin tulebki mängu poliitikate sidususe olulisus, mille käigus on riikidel kohustus jälgida, kuidas mõjutavad poliitilised otsused inimesi üle kogu maailma, ja kindlustada, et otsused ei kahjustaks arengueesmärkide saavutamist. Kahjuks puudub meil veel terviklik ülevaade, mil määral Eestis poliitika sidusust otsuste tegemisel silmas peetakse ja mida on tarvis ette võtta, et riigi poliitikad ei õõnestaks rahvusvahelisel tasandil kokkulepitud eesmärkide saavutamist.
Kuidas rakendatakse praegu Eestis poliitikate sidususe põhimõtteid?
Mis takistab nende põhimõtete rakendamist? Kuidas saaks olukorda parandada? – Nendele küsimustele asub vastuseid otsima Poliitikauuringute Keskus Praxis, kes lisaks üldisele olukorra kaardistusele analüüsib ka kaubanduse ja keskkonna näidisvaldkondi Eesti kontekstis ja poliitikate sidususe aspektist lähtudes.
Esialgseid tulemusi on oodata juba 2018. aasta esimeses pooles.
Poliitikate sidusus arengukoostöös (ingl k political coherence for sustainable development – PCSD) tähendab, et kõik EL ja riikliku tasandi poliitikad, millel on mõju arengumaadele, peavad olema omavahel kooskõlas ja suunatud vaesuse vähendamisele.
Kommentaarid