Terveilm

Viimane võimalus kandideerida vabatahtlikuks arenguriiki

25.01.2016

Sel reedel, 29. jaanuaril on GLEN 2016 konkursi kandideerimistähtaeg. GLEN Eesti projekt saadab 2016. aastal laia maailma kümme vabatahtlikku, kes osalevad arengukoostöö projektides Indias, Nepalis, Aserbaidžaanis, Gruusias ja Aafrika riikides.

Arengukoostöö Ümarlaua juht Piret Hirve sõnul on oodatakse osalema hakkajaid noori, kes on valmis kodumaal teavitustööd tegema. „Kohapeal aidatakse arendada kohalikku kogukonda, kuid kodumaale naasnud vabatahtlikelt ootame valmisolekut ja ideid, kuidas enda kogemust teistega jagada,“ rääkis Hirv.

2016. aastal saab kandideerida kümnesse projekti:

  • Aserbaidžaan: noorteprogrammide hõlbustamine
  • Gruusia: riigisiseselt ümberasustatud isikute integratsiooni toetamine
  • Gruusia: taluturismi arendamine ehk agroturismi loomine
  • Ghana: teadlikkuse tõstmine kullakaevanduste mõjust tervisele
  • India: kutseõppe meetodite hindamine ja turundustegevused
  • Kamerun: naisettevõtluse arendamine
  • Kamerun: kogukonna raadio tehniline arendamine
  • Keenia: elektroonilise seiresüsteemi seadistamine ja veebilehe loomine
  • Nepal: tervikliku küla rajamine
  • Tansaania: erivajadustega noorte ja lastega tegelemine

Projektidesse kandideerimine on avatud kõigile 21-30aastastele maailmaharidusest huvituvatele noortele, kes räägivad inglise keelt. Osade projektide puhul on oluline ka vene keele oskus. Arengukoostöö Ümarlaud ootab avaldusi  29. jaanuarini 2016.

GLEN Eesti on osa üleeuroopalisest GLEN võrgustikust. Projekti eesmärk on tõsta noorte teadlikkust arenguprobleemidest vaesemates riikides ning toetada noorte aktiivset osalemist säästliku ja solidaarse mõtteviisi edendamisel. Maailmahariduslik koolitus- ja praktikaprojekt hõlmab ettevalmistuskoolitust, kolmekuulist tööd mõnes Aafrika, Aasia või Ida-Euroopa riigis ning teavitustööd ja maailmahariduse edendamist kodumaal.

Projekti koordineerib Arengukoostöö Ümarlaud ja rahastustaotlus on esitatud Välisministeeriumile. Lisainfo kandideerimise ja varasemate GLEN vabatahtlike kohta leiad siit.  Jooksvat infot konkursi ja vabatahtliku töö kohta leiab ka Facebooki lehelt.

Jälgi meid ja avasta teisigi põnevaid artikleid!

Loe lähemalt teabekeskusest

Kommentaarid

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee