Kestlik (ka säästev, jätkusuutlik) areng tähendab tasakaalu leidmist inimestele heaolu loomise ja planeedi piiratud ressursside vahel. Maailma, sh Eesti elatustase on viimastel aastakümnetel hüppeliselt kasvanud, kuid majandusliku eduga käib täna kaasas kahju keskkonnale ning ebavõrdsuse kasv.
2015. aasta septembris lepiti ÜRO-s globaalselt kokku kestliku arengu eesmärgid (Sustainable Development Goals – SDG) eesmärgiga lõpetada ebavõrdsus, kaitsta keskkonda ja tagada heaolu kõigile. Et kõik, mida me edaspidi teeme, ei teeks maakerale ega siin elavatele inimestele veel rohkem kahju. Kestliku arengu eesmärgid kehtivad kõikide riikide erinevatele tasanditele: valitsustele, ettevõtjatele, vabaühendustele, haridusasutustele ja kodanikele.
Meie kodanikud, erasektor ja riik omavad sisulisi teadmisi, mõju ühiskonnale ja looduskeskkonnale ning on huvitatud jätkusuutlikust ja heast valitsemismudelist. Et teadmised kestlikust arengust jõuaks tegijateni, tegijate vajadused otsustajateni ning viimased võtaks vastu ühiskonnale terviklikult kasulikke otsuseid, tuleb kõikide osalistega istuda ühe laua taga.
Koalitsioon kestliku arengu heaks ühendab kestlikust arengust hoolivaid organisatsioone, asutusi ja ettevõtteid kõikidest sektoritest, et üheskoos mõjutada ja kujundada poliitilisi, ühiskondlikke või isiklikke otsuseid nii, et need toetuksid kestlikkuse printsiipidele. Ühiskondlikult oluliste otsuste aluseks olgu alati kaasav ja avatud arutelu avaliku-, erasektori ja vabakonna vahel. Vaid kokkulepe meie vajadustest, võimalustest ja tulevikupildist loob eeldused kestliku arengu eesmärkideni jõudmiseks.
Koalitsioon kestliku arengu heaks pakub võimaluse tulla ühise laua taha kõigil, kes peavad kestlikku arengut oluliseks, kel on sel teemal visioon ja kes lähtuvad sellest oma tegevustes.