Terveilm

Kingi Targalt 2016

Jõulupühad hiilivad iga päevaga lähemale. Paljudes peredes on juba mõtlema hakatud, mida pereliikmetele sel aastal kingiks osta. Kas ka teie tunnete rõõmsa jõuluootuse asemel ängi, et varsti peab poodidesse minema? Paljud pered on juba oma lahenduse leidnud ja tunnevad, et ilma ostuhulluseta jõulud on kingitus kogu perele. Paljud veel otsivad häid ja töötavaid lahendusi.

Algatus “Kingi targalt!” tahab laste rõõmu suurendada ja pakkuda tuge kõigile, kes usuvad, et rohkem ei ole alati parem.

Jõulud peaksidki olema rõõmu ja koosolemise, heategude ja rahu aeg. Kõigil ja alati see muidugi nii ei ole. Meie tegudest jõulude ajal sõltub nii meie lähedaste kui ka hoopis kaugete inimeste heaolu. Sellest, miks laiemalt hoolida, saab lähemalt lugeda siit. Kuidas nii pühade ajal kui muidu targalt käituda, uuri siit

Kuidas aga tuua see tõeline jõulurõõm oma väikeste ja suurte pereliikmeteni? Siin mõned head soovitused:

  • Tehke peres kokkulepe, et igaüks, ka lapsed, saavad ühe hästi läbi mõeldud kingi. Psühholoogid kinnitavad, et suurim rõõm on ühest oodatud kingist. Iga järgmine kink hoopis vähendab rõõmu.
  • Eelista ise tehtud või kodumaiseid kinke. Räägime ju ka lastele, et ise tehtud asi on kõige armsam. “Made in China” märgiga asjade ostmisel võib juhtuda, et toetad lapstööjõudu kasutavaid suurfirmasid. Loe täpsemalt siit.
  • Kui inimesel on kõik olemas, kingi elamusi. Ühine teatriskäik või kontsert aitab jõulurõõmu pikendada.  Ka laste jaoks on ühiselt veedetud aeg sageli olulisem kui kingiks saadavad asjad. 
  • Veendu, et kingitust on päriselt vaja. Ilmselt oleme kõik vähemalt ühe korra elus saanud mõttetu kingituse, mis kapinurgas tolmu koguma hakkab. Näiteks võiks jõuluteemalisi asju kinkides kindel olla, et täpselt see on puudu, seda saab ju kasutada ainult paaril nädalal aastas. 
  • Jõulud on andmise aeg. Nii Eestis kui mujal maailmas on sel ajal palju võimalusi, kuidas teha head neile, kel on oluliselt vähem võimalusi kui meil.
  • Kingi esemete asemel häid soove – näiteks postkaart või kiri, kus on kirjas kõik hea, mida kingisaaja sulle tähendab. Lisaks lahendab see meie kinnise iseloomuga seotud mure, et sageli ei leia head hetke, et lähedastele öelda, kui kallid nad meile on.
  • Kingituste kasutusiga võiks olla võimalikult pikk, siis hoiame ka loodust.

Kust leida südamega tehtud kinke? Konkreetsed ideed ja viited kogume lehele Mida kinkida.

Häid nõuandeid saad ise anda “Kingi targalt!” sündmuse juures FBs. 

Hoolivaid jõule!

//

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee