View Eesti arengukoostöö Ghanaga in a larger map
Ghana on pindalalt u. Suurbritannia suurune riik ning on endine Briti koloonia. Kolooniana oli Ghana nimi Kuldrannik, aga kui Ghana iseseisvus esimese Aafrika riigina aastal 1957, muutis ta oma nime Ghanaks, iidse Ashanti kuningriigi nime järgi. Praegu on Ghanas u. 24 790 000 elaniku ja riik on jagatud 10 administratiivseks osaks. Poliitiliselt ja majanduslikult läheb Ghanal hetkel hästi. Taha on jäänud sotsialistlikud eksperimendid, sõjaväeline võim ja majanduslangus. Näitajate poolest võib Ghana saavutada mõned aastatuhande arengueesmärgid aastaks 2015. Siiski on inimarengult Ghana 135. kohal 187 riigi seast ÜRO inimarengu indeksi järgi (2011).
Riigi erinevad osad on siiski arengus väga erineval järjel. Kui terves riigis läheb kooli 84% lastest, jõuab koolipinki ainult 56% Põhja-Ghana lastest. Hariduse erinev tase on näha ka kirjaoskuse suhtes. Kolm neljast Põhja-Ghana elanikust ei oska lugeda ja kirjutada, samas riiklikul tasandil on kirjaoskamatuid u. 43%, (statistika 2008). Statistika järgi elab 70% Upper-East regiooni (kus Kongo küla asub) elanikest vaesuses (elamiseks alla $2 päevas).
Eestist teeb Ghanas arengukoostööd MTÜ Mondo, kelle tegevuskohaks on Kongo küla riigi põhjaosas, Bolgatangast u. 30 km Bawku poole. MTÜ Mondo partneriks Ghanas on kohalik organisatsioon Kongo Village Development Committee (KDC), kus kohalike külalaste hariduse toetuse koordineerimisega tegeleb eraldi komisjon “Adopted children sub-committee”. Toetatakse laste haridusteed ning lesknaiste toimetulekut.