Arengukoostöö Ümarlaua tegevus on suuresti korraldatud projektipõhiselt, kuna valdav osa organisatsiooni sissetulekutest pärineb erinevatest projektidest. Alates 2008. aastast saab AKÜ valdkonna katusorganisatsioonina tegevustoetust Eesti Välisministeeriumilt.
Riigieelarveline toetus võimaldab AKÜ-l katta organisatsiooni püsikulud ja tagada pühendumise sisulistele tegevustele AKÜ kolmes peamises tegutsemisvaldkonnas: huvikaitse-, liikme- ja teavitustöös. Uuel perioodil püüame jätkuvalt olla valitsusele ja riigi-institutsioonidele heaks partneriks arengukoostöö eesmärkide seadmisel. Toetussumma on 2022. aastal 50 000 eurot.
Riigieelarveline toetus võimaldab AKÜ-l katta organisatsiooni püsikulud ja tagada pühendumise sisulistele tegevustele AKÜ kolmes peamises tegutsemisvaldkonnas: huvikaitse-, liikme- ja teavitustöös. Uuel perioodil püüame jätkuvalt olla valitsusele ja riigi-institutsioonidele heaks partneriks arengukoostöö eesmärkide seadmisel. Toetussumma oli 2021. aastal 48 000 eurot (sisuaruanne ja finantsaruanne) ning 2020. aastal 47 000 eurot (sisuruanne ja finantsaruanne).
Projekt aitab senisest tõhusamalt läbi viia riikliku ja EL-i tasandi huvikaitsetööd koos kohalike ja rahvusvaheliste partneritega. Huvikaitse-fookuseks on arengukoostöö efektiivne arengurahastus, kliima- ja võrdõigustlikkusega seotud teemad. Projektiperioodi jooksul lööb AKÜ koos liikmetega kaasa rahvusvahelise võrgustiku strateegialoomes ja huvikaitsetegevustes tõstab enda ja liikmeskonna tegevussuutlikkust. lisaks viib läbi avaliku arvamuse uuringuid ja kommunikatsioonitegevusi.
Kestvus: 1.1.2021-31.6.2022
Toetussumma: 55 519 eurot
Rahastaja: Eurodad, kaasrahastaja Välisministeerium
Projekti põhieesmärk on jõuda nügida kliimaõiglust Eestis ja ELi idapartnerluse riikides. Projekt keskendub Eesti kirdeosas õiglastele ülemineku- ja kliimaküsimustele, samuti kliimaõiglase lähenemisviisi nügimisele Eesti ja idapartnerlusriikide arengukoostöös.
Projektiperiood: 1.03.2021-28.02.2022
Toetussumma: 20 798 eurot
Rahastaja: Open Society Institute – Sofia
Projekti üldine eesmärk on kiirendada Eesti liikumist kestliku riigi suunas. Selleks loome olemasolevatest keskkonnateadmistest tervikpildi, viime kestliku arengu teemad kohalike valimiste aastal omavalitsusteni ja toetame teadlike keskkonnategude ärategemist kohalikul tasandil. Projektiga loome tingimused keskkonnaühenduste süvendatud koostööks ja keskkonnasoovituste elluviimiseks kuues omavalitsuses 2021. ja 2022. aastal.
Projektioperiood: 1.03.2021-31.08.2022
Toetussumma: 80 000 eurot
Rahastaja: Aktiivsete Kodanike Fondi toetusi vahendab Avatud Eesti Fond koostöös Vabaühenduste Liiduga
Projekt on keskendunud teadlikkuse ja suutlikkuse tõstmisele kestliku arengu eesmärkide ja nendega seotud teemade, näiteks ringmajanduse valdkonnas. Peamine sihtrühm on erasektori ettevõtted Eestis ja Lätis, kuid kitsam eesmärk on jõuda Baltikumi naisettevõtjateni. Erinevate kommunikatsioonitegevuse kaudu jõuame koos Koalitsiooni Kestliku Arengu Eest liikmetega ka laiema publikuni.
Projektiperiood: 1.08.-31.12.2021
Toetussumma: 8000 eurot
Rahastaja: Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eestis
Eesti Välisministeeriumi poolt toetatud kommunikatsiooniprojekt summas 54 940 eurot aitab rahastada ühenduse kommunikatsioonijuhi töökohta ning võimaldab AKÜl tegeleda globaalse kestliku arengu ja arengukoostöö teemaliste sõnumite levitamisega ja teemade tõstatamisega professionaalselt nii tava- kui sotsiaalmeedias, leida eestkõnelejaid ja tugevdada kestlikust arengust huvituvaid kogukondasid ning arendada AKÜ brändi kompetentsikeskusena.