Maailmaharidus aitab inimestes arendada põhjalikku arusaama sellest, kuidas maailm ja üksikisikud on omavahel seotud. Teadlikud kodanikud osalevad otseselt või kaudselt poliitikakujundamises, tehes teadlikke otsuseid ja osates nõuda otsustajatelt sidusaid poliitikaid võrdsemate ühiskondade heaks. Maailmahariduse otsene valdkond on kestlik areng, sh inimõigused, sooline võrdõiguslikkus, julgeolek, rahu ja kultuurilise mitmekesisuse tunnustamine. Maailmaharidus õpetab ehitama õiglasemat, rahulikumat ja võrdsemat maailma.
Arengukoostöö Ümarlaud osaleb partnerina projektis Bridge 47 – building global citizenship, mida viib ellu 15 Euroopa ja ülemaailmset vabaühendust. Projekti eesmärk on mobiliseerida ülemaailmset kodanikuühiskonda ja aidata kaasa globaalse õigluse tagamisele ja vaesuse vähendamisele maailma(kodaniku)hariduse kaudu.
AKÜ keskendub oma töös teavitustööle ja partnersuhete sõlmimisele ning kohaliku ehk Eesti vabakonna tugevdamisele Bridge 47 välja töötatud innovaatiliste maailmahariduslike meetodite ja formaatide abil.
Maailma kestliku arengu üheks eesmärgiks (SDG 4) on haridus ning oluliseks alameesmärgiks (SDG 4.7) on keskendumine kestliku arengu alase hariduse edendamisele.
Projekti Bridge 47 heaks töötab 15 partnerorganisatsiooni üle kogu Euroopa, tegeledes ülemaailmse kodanikuhariduse edendamisega. Projekt algas 2017. aasta oktoobris ja kestab oktoobrini 2020. Tegemist on Euroopas ainulaadse ettevõtmisega nii oma ulatuse kui ka innovatiivse lähenemisviisi poolest. Projekti koordineerib juhtiva osapoolena Soome vabaühenduste organisatsioonide katusorganisatsioon Fingo (Kehys). Teised projektipartnerid on pärit Šoti- ja Iirimaalt, Eestist, Lätist, Taanist, Saksamaalt, Prantsusmaalt, Sloveeniast, Slovakkiast, Bulgaariast ja Küproselt. Meil on ka kolm rahvusvahelist partnerit – CIVICUS, ICAE ja EADI.
Bridge 47 töötajad tegutsevad erinevates valdkondades:
Lisateave Bridge 47 kohta Twitteris, Facebookis ja veebilehel.