Terveilm

Projekti tutvustus

GLEN Eestis

GLEN Eesti projekt saadab igal aastal laia maailma 5 – 10 vabatahtlikku. Alates 2004. aastast on vabatahtlikud osalenud arenguprojektides Ghanas, Gruusias, Indias, Kambodžas, Kamerunis, Nepalis, Tais, Keenias, Lõuna-Aafrika Vabariigis, Malawis, Sambias, Tansaanias, Ugandas ja Etioopias. Oma kirevaid elamusi, tähelepanekuid ning võõrsil kogetud eluolu on GLEN vabatahtlikud jaganud laiemale avalikkusele fotonäituste, loengute, artiklite ja intervjuude vahendusel. GLEN osalejatelt on ilmunud raamat, film ja audioraamat.

GLEN Eesti projekti eesmärk on kasutada osalejate isiklikku töökogemust inspiratsiooniallikana arengukoostöö ja maailmahariduse edendamiseks Eestis.

GLEN lähetusele eelneb intensiivne koolitus, mis valmistab osalejad ette toimetulekuks uues keskkonnas ja projekti edukaks elluviimiseks. Pärast seda siirduvad noored vabatahtlikud kolmeks kuuks tööle arengumaadesse, kus nad töötavad kahe- või kolmeliikmeliste meeskondadena mõne konkreetse arengukoostöö projekti juures. GLEN projektide temaatika varieerub infotehnoloogiast ja keskkonnahoiust kuni kohaliku ettevõtluse edendamiseni. Tööd tehakse kohaliku organisatsiooni kutsel ja juhendamisel. Pärast kodumaale naasmist osalevad GLEN vabatahtlikud kokkuvõtval seminaril ning panustavad erinevate tegevuste näol maailmahariduse edendamisse Eestis.

 

„Ma õppisin väga palju Lõuna-Aafrika Vabariigi ja selle riigi mitmekülgse kultuuri kohta ning leidsin sealt palju häid sõpru. GLEN projekti raames Aafrikas veedetud kuud on kahtlemata üks minu elu eredamaid kogemusi.“ Kadri Aavik, GLEN Eesti vabatahtlik Lõuna-Aafrika Vabariigis 2005

GLEN projektist

GLEN ehk Global Education Network of Young Europeans on Euroopa kodanikuühenduste ja noorte vabatahtlike võrgustik, mis tegeleb maailmahariduse edendamisega. Ühise tegevuse eesmärk on tõsta eurooplaste teadlikkust arengumaade probleemidest ning toetada noorte aktiivset osalemist solidaarse maailmavaate edendamisel.

GLEN projekti raames lähetatakse noored vabatahtlikud arengumaadesse, kus nad teevad kohalike organisatsioonide eestvedamisel rahvusvahelistes tandemites projektipõhist tööd. Kodumaale naastes osalevad GLEN vabatahtlikud erinevates teavitusprojektides ja -kampaaniates.

GLEN projekt alustas tegevust 2003. aastal ning on selle aja jooksul saatnud vabatahtlikuna laia maailma aastas enam kui 500 Euroopast pärit noort, kellele on osaks saanud ainulaadne kogemus tööst mõnes Aafrika või Aasia riigis.

Johannes Krause, endine GLEN koordinaator (Saksamaa): „Me valmistame Euroopa noori ette, mitte ainult tegevuseks arengukoostöö või maailmahariduse vallas, vaid ühtlasi ka tööks üle-euroopalistes või rahvusvahelistes võrgustikes ning see kogemus muutub üleilmastumise ja Euroopa Liidu süveneva lõimumise kontekstis üha väärtuslikumaks.“

2005. aastal tunnustati GLEN projekti prestiižse auhinnaga „World Aware Education Award “, mida annab välja Euroopa Nõukogu Põhja-Lõuna Keskus.

Ole GLEN tegemistega kursis FB kaudu.

GLEN partnerorganisatsioonid

GLEN projekti koordineerib pikaajalise kogemusega Saksa maailmahariduse organisatsioon ASA Programm InWent
GLEN Euroopa võrgustiku veebikodu asub aadressil www.glen-europe.org 

* Arengukoostöö Ümarlaud (Eesti)
* GLEN Latvia (Läti)
* Polish Humanitarian Organisation (Poola)
* Tabita (Slovakkia)
* Hungarian Volunteer Sending Foundation (Ungari)
* INEX – Association for Voluntary Activities (Tšehhi Vabariik)
* BRECI – Enseignement Agricole Francais (Prantsusmaa)
* Third World Group (Malta)
Zavod Voluntariat – SCI Slovenia (Sloveenia)

 

 

Samal teemal

Estonian Roundtable for Development Cooperation (AKÜ) is an independent not-for-profit coalition of non-governmental organisations that work in the field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ is a strategic partner for Estonian Ministry of Foreign Affairs as a consultant the state in field of development cooperation, global citizenship education or sustainable development.

AKÜ also provides workshops and consultancy for private sector companies as well as for wider public on sustainable development goals and global issues. 

The highest decision-making body is the General Assmebly.  AKÜ’s legal representative is the Board, which is also responsible for managing the organisation’s staff. 

MTÜ Arengukoostöö Ümarlaud (AKÜ)

Estonian Roundtable for Development Cooperation

Telliskivi 60a/3, 10412, Tallinn
info@terveilm.ee
www.terveilm.ee
www.facebook.com/terveilm

Contact:

Agne Kuimet – member of management board, agne@terveilm.ee